Dernekten verilen bilgiye göre, derneğin faaliyet ve mali raporlarının da görüşülüp onaylandığı ve yeni organlarının seçildiği  VII Olağan Genel Kurul toplantısı, geçtiğimiz günlerde Thalassaemia Derneği  Toplantı Salonu’nda yer aldı.

Başkan Emete İmge’nin açılış konuşmasının ardından Dt. Öner Özerdem Başkanlığında  Divan oluştu. Faaliyet ve Mali raporlar okundu, üyelerin görüşlerine sunulduktan sonra oy birliğiyle aklandı. Daha sonra tüzük gereği yapılan oylamada Emete İmge oy birliğiyle başkanlığa yeniden seçilirken, Temsil Kurulu üyeliklerine de Ahmet Varoğlu, Dr. Nesil Bayraktar, Dr. Ayşe Zeki, Faysal Güden, Enver Ethemer ve İsmail Sümbül seçildi.

Denetleme Kurulu Belgin Demirel, Beran Erkmen Küfi ve Dr. İlker İpekdal’dan oluşurken; Disiplin Kurulu üyeleri ise Av. Emine Çolak,  Yard. Doç. Dr. Şölen Külahçı ve Dt. Öner Özerdem olarak belirlendi.

Yeni seçilen Temsil Kurulu, Emete İmge’nin başkanlığında yaptığı ilk toplantısında ise görev bölümüne gitti. Buna göre Ahmet Varoğlu dernek asbaşkanı, Dr. Ayşe Zeki  dernek sekreteri, Enver Ethemer basın-yayın ve halkla ilişkiler sorumlusu, İsmail Sümbül mali işler sorumlusu, Faysal Güden  sosyal faaliyetler sorumlusu ve Dr. Nesil Bayraktar da eğitim sorumlusu olarak görev üstlendi.